Meet The Artist: Berk Varol

Rhythm & Soul Collection tasarımcımız ile tanışmaya ne dersin?

Berk Varol 1999 yılında İzmir'de doğdu. Liseye geçiş döneminde stresle başa çıkmak adına kreatif alanda küçük bir atölyeye yazılarak kendini geliştirmeye başladı. Büyük tuvallere resimler yaparak bu stresli dönemi atlatan Berk üniversite hayatına Yeditepe Üniversitesi mimarlık bölümünde devam etti. 4 sene boyunca mimarlığa aşık bir şekilde okudu. Bir çok önemli projede görev aldı ve seçkin mimarlık ofislerinde stajlarını tamamladı fakat mimarlığa kesin bir meslek gözüyle bakmak yerine bir nosyon olarak görüyordu.

Üniversite döneminde fotoğrafçılığa ilgi duymaya başladı. Okul hayatı boyunca Cosmopolitan ve birçok başka dergide editorial çekimlerde fotoğrafçılık asistanı olarak görev aldı.

Üniversite hayatını onur derecesiyle tamamladıktan sonra mimarlık arkaplanını önüne alarak freelance bir çok işte görev almaya başladı. Eğitimine bir yüksek lisans programıyla devam etmek, sanatı teknolojiyle birleştirmek ve farklı tasarım anlayışları üstüne çalışmalar yapmak Berk'in şuanki hedefleri arasında.

Online portfolyolar ve iletişim:

Instagram: @berkvarol

Behance: @berkvarol

Bloga dön